Advert
Advert

Vali Ayhan; Hedef 1 milyon

Vali Salih Ayhan, Köy Okul Kütüphaneleri Kitapsız Kalmasın Projesi Kapsamında 30.000 Kitap Dağıtımı Törenine Katıldı

Vali Ayhan; Hedef 1 milyon
Vali Ayhan; Hedef 1 milyon Admin
Advert

Şanlıurfa’da göreve başladığı andan itibaren, eğitim konusundaki hassasiyeti ve geliştirilen projelere verdiği büyük önem ile dikkat çeken Vali Ayhan, “Hedef 1 Milyon” sloganıyla başlatılan proje kapsamında köy okullarına kitap dağıtımı törenine katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binamızda gerçekleşen törende, farklı ilçelerden gelen öğretmen ve öğrencilerimizde hazır bulundu. Vali Ayhan törende yaptığı konuşmaya, “Valiliğimiz himayesinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve ŞURKAV’ın iş birliğinde yürüttüğümüz ‘’Köy Okul Kütüphaneleri Kitapsız Kalmasın’’ projesi ile 500 köy okuluna toplamda 100 Bin kitap göndermeyi hedefliyoruz. Bu hedefimizin başlangıcı olarak da bugün, 30 Bin adet kitabımızın dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu sayının 25 Bin adedini Valiliğimiz, 5 Bin adedini de ŞURKAV satın alarak bağışlıyor. İlkokul kademesinde 75 okul, ortaokul kademesinde 50 okul, lise kademesinde de 25 okulumuza bu kitapların teslimatı yapılmış olacak.” diyerek projenin kapasite ve kapsamı hakkında bilgi verdi.

“Hedef 1 Milyon”

Vali Ayhan konuşmalarının devamında, “Kitapların gücüne inanıyorum. Bu nedenle evlatlarımızı kitaplarla buluşturan birçok projeyi hayata geçirdik. Tüm projelerdeki temel hedefimiz, toplamda 1 Milyon kitabı evlatlarımıza ulaştırmak…Her ay 10 Bin adet kitabı ‘’Urfa Okuyor’’ projesi sayesinde evlatlarımızla buluşturuyoruz. Şehrimizde okuma kültürünü geliştirmek adına tüm gayretimizle çalışıyoruz. Çok şükür ki projelerimiz evlatlarımızın nazarında da karşılık buluyor. Bu konuda öğretmenlerimize çok teşekkür ederim. Projelerimizin hepsine sahip çıktılar ve sahada fedakârca ellerinden geleni yapıyorlar… Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği ‘’muasır medeniyetler seviyesinin’’ üzerinde olmak, tam olarak bunu gerektirir.” dedi.

Vali Ayhan, sözlerini “Hepimiz, ecdadımızın okumaya verdiği öneme yakışır şekilde çalışmalar yapmaya ve evlatlarımızın geleceğine layık olmak için çabalamaya devam edeceğiz.Gayretleri ve çalışmaları için tüm paydaşlarımızı kutluyorum. Evlatlarımıza fayda sunacak daha nice ortaklıkta bir arada olmayı diliyorum…”diyerek tamamlandı.

Konuşmalarında ardından kitap dağıtımına geçildi. Vali Ayhan’ın da katıldığı dağıtım töreninde köy okullarından gelen öğretmen ve öğrencilerine tam 30.000 kitap dağıtımı gerçekleştirildi. Program hatıra fotoğrafı çekimi ardından sona erdi.

urfa çağdaş şanlıurfa kitap kampanyası eğitim okuma
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı