Advert
Advert

Viranşehir'de larva ilaçlama çalışması başladı

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi, bahar ayları ile birlikte bulaşıcı hastalıkların önüne geçmek, yaz aylarında haşere, larva ve kötü koku oluşumunu engellemek amacıyla ilçe genelinde ilaçlama çalışması başlattı.

Viranşehir'de larva ilaçlama çalışması başladı
Viranşehir'de larva ilaçlama çalışması başladı Admin
Advert

Viranşehir Belediyesi Sağlık İşler Müdürlüğü ekipleri, özellikle yaz aylarında vatandaşların rahat etmesi ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi amacıyla çöp alanı, foseptik çukurlar, göletler, dereler ve birikintisi ile kanalizasyon ve rögarlar gibi alanları ilaçladı.

Şehir içi ve dışında çalışmalarına devam eden ekipler, bu doğrultuda şehirdeki su birikintileri, gübrelik alanlar, dereler, kanalizasyon sistemi ve rögarlar başta olmak üzere, sivrisinek ve karasinek larvası oluşumuna müsait tüm alanlarda yoğun bir ilaçlama çalışması yürütüyor. İlaçlama çalışmalarında insan sağlığına zararı bulunmayan ilaçlar kullanılıyor.

İlaçlama çalışmalarıyla yaz günlerinde vatandaşların rahat, huzurlu ve sağlıklı bir yaz geçirmeleri için sineklerin neden olabileceği bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Halk sağlığına yönelik ilaçlama çalışmalarının plan ve program dahilinde aralıksız devam edeceği belirtildi.

urfa çağdaş viranşehir lavra ilaçlama
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı