Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’da

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, 12 Milyar TL bütçeli, 532 adet yatırımımızın toplu açılış törenini gerçekleştirmek üzere şehrimize teşrif etti. Valimiz Sayın Salih Ayhan ve il protokolümüz, Cumhurbaşkanımızı Şanlıurfa GAP Havaalanı’nda karşıladı.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan Şanlıurfa’da
Cumhurbaşkanı  Erdoğan Şanlıurfa’da Admin
Advert

Sonrasında tören alanına teşrif eden Cumhurbaşkanımız, alandaki vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve katılımıyla açılış konuşmalarına başladı. Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu, Abide Kavşağı İlave Köprü, Viranşehir Pompaj Sulamasıile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenini gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız, yaptıkları konuşmalarda, “Burası, mayası kardeşlikle yoğrulmuş bir coğrafyanın en güzide şehridir. Burası, Türklerin, Kürtlerin, Arapların asırlardır kardeşçe yaşadığı bir medeniyet şehridir. Bin yıllık bu birlikteliği, hep beraber dünyanın en güzel kültürel zenginliklerinden birine çevirdik.’’ dedi.

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan;yaklaşık 3,5 yıllık aranın ardından ziyarette bulunduğu Şanlıurfa’mızda, Şanlıurfa’nın peygamberler şehri olduğunu belirterekşehrimizdeki kardeşlik ortamını vurguladı.

Tören alanından canlı bağlantıyla açılışı yapılacak alanlara bağlanan Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, ilk olarak Kuzeybatı Çevre Yolu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu ile yolumuzun açılışını gerçekleştirdi.

Ardından, Ceylanpınar ve Akçakale’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez ile birlikte ilçelerimize doğal gaz arzı sağlandı.

İl Jandarmamızın yeni hizmet binasını İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu; Viranşehir Pompaj Sulama İstasyonu açılışını Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sn. Ebubekir Gizligider; Abide Kavşağı projemizin açılışını ise Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Zeynel Abidin Beyazgül ile gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan; hizmetlerin tüm Şanlıurfalılara hayırlı olmasını temenni etti.

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bugün kendi siyasi, ekonomik, askerî vizyonlarını kendi belirleyen, demokrasi ve kalkınma atılımlarını kendi iradesiyle hayata geçiren, bölgesinde ve dünyada söz sahibi olan bir Türkiye var. Geçtiğimiz 20 yılda asırlık eser ve hizmetlerle kayıplarını telafi eden, altyapısını kuran, öz güvenini kazanan Türkiye, artık kararlarını kendi iradesiyle vermekte, atılımlarını kendi gücüyle gerçekleştirmektedir.”

Dünyanın salgından savaşa kadar pek çok krizin pençesinde kıvrandığı bir dönemde, Türkiye’nin sadece altyapısının gücünü ispat etmekle kalmadığını aynı zamanda Türkiye Yüzyılı’nı inşa etme kabiliyetini de dost, düşman herkese kabul ettirdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin üretimden diplomasiye her alanda sahip olduğu potansiyeli en üst seviyede hayata geçiriyoruz.” dedi.

Konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Valiliğimizi ziyaret ederek Valimiz Sn. SalihAyhan’dan Şanlıurfa hakkında bilgi aldı.

urfa çağdaş şanlıurfa valilik cumhurbaşkanı erdoğan urfa ziyaret
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı