Advert

Karaköprü’de spor yatırımları hizmete hazırlanıyor

Karaköprü Belediyesinin gençlerin spor yapması için ilçeye kazandırdığı sentetik çim sahaların yapımında sona gelindi. Atakent, Seyrantepe ve Doğukent Mahallesindeki sahalar kısa süre sonra tamamlanıp gençlerin hizmetine açılacak

Karaköprü’de spor yatırımları hizmete hazırlanıyor
Karaköprü’de spor yatırımları hizmete hazırlanıyor Admin
Advert

Karaköprü Belediyesinin ilçedeki gençlerin spor yapması için Seyrantepe, Atakent ve Doğukent mahallelerine kazandıracağı sentetik çim sahaların yapım çalışmalarında sona gelindi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin girişimleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla ilçede Seyrantepe, Atakent ve Doğukent Mahallelerine kazandırılacak olan sentetik çim sahaların inşası hızlı bir şekilde yapılırken, kısa sürede tamamlanan sahaların çevre düzenlemesinin ardından hizmete hazır hale geleceği bildirildi. 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, nüfusun önemli bir oranını oluşturan genç kesime hizmetin en güzelini sunmaya ve onları geleceğe daha iyi hazırlamak için uğraştıklarını dile getirerek çocukların güvenli bir şekilde spor yapabilecekleri, oyun oynayabilecekleri alanlar oluşturduklarını ifade etti.

Başkan Baydilli, “Şanlıurfa tarihin en eski yerleşim yeri olsa da nüfus potansiyeli olarak en genç şehirdir. Yaş ortalaması yirmi olan şehrimizde tabi ki gençliğe ve taleplerine yönelik hizmetler gerçekleştireceğiz.

Bu anlamda ilçemizdeki gençlerimizin güzel alanlarda spor yapabilmesi için sentetik çim saha kazandırma çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar kırsalımıza 19 adet sentetik çim saha kazandırdık ve kazandırmaya devam edeceğiz. Bunun yanında merkez mahallelerimize de birer tane sentetik çim saha kazandırmak için kolları sıvadık, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkılarıyla 3 tane mahallemize sentetik çim saha kazandırmak için harekete geçtik.

İhale sürecinin ardından zaman kaybetmeden çalışmalara başladık ve kısa sürede de Seyrantepe, Atakent ve Doğukent Mahallelerimize kazandıracağımız sahaların çalışmalarının son kısımlarına geldik. İnşallah ufak tefek çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte çocuklarımıza sahalarımızı teslim edeceğiz” diye konuştu. 

Yapımı büyük oranda tamamlanan sahalarda çocuklar vakit kaybetmeden maç yapmaya başlarken, sahaları mahallelerine kazandıran Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

urfa çağdaş karaköprü spor sahası gençler çim saha sentetik
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı