Advert

Ayakkabı İmalatı Eğitimi Düzenlenecek

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) arasında Sosyoekonomik Güçlendirme ve Sürdürülebilirlik Programı (SES) kapsamında sektörel istihdamı desteklemek ve yetkin iş gücü yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Ayakkabı İmalatı Eğitimi protokolü imzalandı.

Ayakkabı İmalatı Eğitimi Düzenlenecek
Ayakkabı İmalatı Eğitimi Düzenlenecek Admin
Advert

Protokole imzayı Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yeliz Mercan, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) Türkiye Temsilcisi ve Ülke Direktörü ParvathyRamaswami, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek attı. 120’den fazla ülke ve bölgedeki çalışmalarıyla dünyanın en büyük insani yardım kuruluşu olan WFP’nin Türkiye genelinde 15 ilde hayata geçirdiği mesleki eğitim ve istihdam odaklı SESProgramı’nın Şanlıurfa Lansmanı bugün ŞUTSO’da gerçekleşti.

ŞUTSO ve WFP iş birliği ile hayata geçen program aracılığıyla ayakkabı sektörünün nitelikli çalışan ihtiyacı karşılanırken, program katılımcıları da mesleki bilgilerle donatılacak. Program kapsamında ayakkabı sektöründe ihtiyaç duyulan alanlarda eğitim alacak kursiyerlerin,eğitim sonunda özel sektör tarafından istihdamı da hedefleniyor.

urfa çağdaş şanlıurfa ayakkabı imalat eğitimi şutso
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı