Advert

Rant ,İhale TÜRSAB'a da bulaşmış

TÜRSAB'da Başkan adayı olan Aydın Yaylacıklılar, mevcut Başkanın ve yönetiminin ranta ve ihaleler peşinde olduğunu açıkladı. 50 Yıllık bir birlik olan TÜRSAB'da bu iddialar çok konuşucak gibi görülüyor. Aydınlık TÜRSAB hareketi ile adaylığını açıklayan Yaylacıklılar ,hiç bir hizmet etmeden 10 Milyon harcandığını, bu kişilerin Panama belgeleride adı geçen kişiler olduğunu söyledi. Başkan adayı, TÜRSAB Başkanının ve yönetimindekilerin birliği siyasete giriş kapısı olarak gördüklerini belirtti.

Rant ,İhale TÜRSAB'a da bulaşmış
Rant ,İhale TÜRSAB'a da bulaşmış Admin
Advert

Barış Durak/

Aydınlık TÜRSAB hareketi ile adaylığını açıklayan Aydın Yaylacıklılar'ın açıklamasından satır başları .

'' Biliyoruz 50. Kuruluş Yılımızı kutladığımız Birliğimiz TÜRSAB, çok değerli bir marka.  15 bine yakın Seyahat Acentamız var. Ancak ortada bir birlik yok. Bugün 11 Binden fazla mağazası olan tek bir marketler zinciri Türkiye'nin ekonomisini sallarken: Her biri ayrı bir şirket olarak 81 ilde faaliyet gösteren 15 bine yakın Seyahat Acentasının turizmde hiçbir etkisinin konuşulmaması sizce normal midir? 

Dünyanın en büyük online turizm B2B portalını kurduk hep beraber çalıştırdık ve 5 binden fazla Seyahat Acentasının 7 gün 24 saat kullandığı Türkiye’nin ilk online uçak bileti sistemini birlikte ortaya çıkarttık. Bugün oluşturduğumuz bu sistem tam 100 MİLYON DOLAR bedel ile karşılık bulmuş ve satışı tamamlanmıştır.

Bu fikrimiz o gün için TÜRSAB tarafından sahiplenilseydi bu gün elimizde tam 100 Milyon Dolar değerinde bir sistemiz olacaktı.

Değerli meslektaşlarım, ilk kıvılcımı yaktığımız o günden bu güne misyonumuzu hiçbir beklenti içinde olmadan Hiçbir makamda ve pozisyonda yer almadan yerine getirdik.

Bugün geldiğimiz noktada, bu devasa enformasyonumuzu gerçek amaç ve ayarlarından uzaklaşan Meslek Örgütümüze uyarlamak ve ülkemizin her yerindeki seyahat Acentalarını bu büyük networke dahil etmek üzere “daha etkili bir Türsab için”, güçlerimizi birleştirmek, eskiyi geride bırakıp, yeni yepyeni başlangıçlar yapmak ve AYDINLIK yarınlar için buradayız.

Şimdi kısaca AYDINLIK TÜRSAB ve ekibi olarak neler yapacağız sizler ile paylaşmak isterim

Seçildiği halde 5 yıldır hiçbir hizmet vermemiş olanların, yeniden seçilmek içim 10 Milyon TL civarındaki paralar harcamalarına aklımız ermiyor. Bu kadar para neden ve ne için harcanır?

  “Ve bu harcanan paralar ile” birliği yönetme şansı elde edenler neden birliğe gerçekten hizmet etmez ?

Değerli meslektaşlarım TÜRSAB geçmişlerinden dolayı siyasete giremeyenlerin, siyasete giriş için kullanacağı bir alan değildir. TÜRSAB siyaset yeri hiç değildir.

Hele ki, “tarihin en büyüğü olmaya aday” tarihi bir gazetecilik olayı ve toplamda 11 milyon belgeye verilen isim olarak adı “Panama belgelerinde” geçenlerin yeri hiç değildir!

TÜRSAB yönetimine girip ardından birliğin ihalelerinden faydalanma yeri de asla değildir.

TÜRSAB kişisel hırsların, egoların ve kavgaların devlete karşı kullanılacağı bir makamda değildir.

Burası yönetime gelip Devlet ile kavga ederek 15 bin Seyahat Acentasının haklarından mahrum bırakacak kadar kibir, hırs ve ego yarışına girilecek bir mevkii değildir.

Burası “23 Haziran’da yapılacak ülke seçimlerine kadar ben burayı yöneteyim sonra Turizm Bakanı olacağım birliği eş başkana bırakacağım” diyecek kadar aciz kalanların kendi kimliği yerine birliğin kimliğini kullanmak isteyenlerin yeri hiç değildir.

TÜRSAB’ı kaybetmemek adın tüzel kişiliklerde yani Şirketlerden oluşan birliğin üye listesini isteyen Seyahat Acentalarına hatta burada TÜRSAB GENEL KURULU ADAYLIĞINI açıklayanlara yani bizlere Kişisel Verileri Koruma Kanunu yalanına sığınarak vermeyeceğini söyleyenlerin yeri değildir.

6698 sayılı Kanun kapsamında koruma altına alınan kişisel veriler sadece gerçek kişilere ait olan kişisel veriler olup, tüzel kişilere ait olanlar koruma altında bulunmamaktadır.

Bütün bu kavgaları, hırsları, egoları sizler gibi izleyen bir meslektaşınız olarak, pandemi’de unutulmuş bir mesleği yapan bir meslektaşınız olarak sizleri temsil etmek, isteklerinizi, sorunlarınızı dinlemek yerine çözmek için bu göreve talibiz.

Değerli meslektaşlarım malumunuz bizim yani TÜRSAB’ın bizlerin ödediği giriş ve yıllık aidatlar ile yapılmış olan bir birlik genel merkez binamız var.

Ben, bugün bu açıklamamı “Çatısı altında olduğum” Birliğin aidatlarımızla ödedeğimiz Genel Merkez binasında yapmayı çok istedim.

Ancak mevcut başkan bizim hakkımız olan bu Binada bize 1 saat toplantı yapmamızı çok gördü ve toplantı salonu kullanmamızı kabul etmeyerek bize adaylık açıklamamızı yapmak için Pazar yerini önerdi.

Evet duymayanlar var ise tam olarak dediği buydu. TÜRSAB Genel merkez Toplantı Salonu TÜRSAB adaylığı açıklanacak yer değildir gitsin Pazar yerinde yapsın dedi…

Mevcut Başkana buradan şunu söylemek isterim.

Ben TÜRSAB adaylığımı Pazar yerinde açıklama yapmaktan dolayı hiç çekinmem yaparım. Pazar yerleri de bizler gibi onurlu insanların bir arada bulunduğu yerlerdir.

Küçümsemek için kullanılmayacağını da bilmek gerekir. Biz bunun bilinci ile adaylık açıklamamızı buradan sonra Pazar yerinde de yapacağız …

Bununla da kalmayıp “parası yoksa ben vereyim” dedi.

Sayın Başkan AYDINLIK TÜRSAB hareketinin ne senin parana, nede senin gibi Türsab çalışanlarını ve imkanlarını kullanarak seçim çalışması yapmaya ihtiyacı yok.

Meslektaşlarımızın büyük paralar saçarak yapılan tanıtımların ardından seçildikten sonra hiçbir verdiği sözü tutmayan bir başkana değil…… Gerçekten hizmet edecek başkana ihtiyacı var ve onlarda bunu biliyorlar.

Hiçbir sözünüzü ve vaadinizi yerine getirememiş olmanız ve aynı vaadleri yeniden tekrarlıyor olmanızda bu durumun ispatıdır.

Şunu iyi bilin . Biz göreve geldiğimiz de sizin yaptıklarınızı yapmasak bu birlik bu durumdan kurtulur…

Sizler Seyahat Acentalarının sorunları çözüldüğünde size ihtiyacı kalmayacağını da biliyorsunuz… Bu nedenle odağınız sorun çözmek değil milyonlar harcayarak seçim kazanmak.

Gördüğümüz tek şey :

Birliğin düzenlediği veya duyurduğu ihalelerini kendinize almak, müze ve ören yerlerinin cafelerini, restaurantlarını, otoparkları kendinize alıp çalıştırmaktan başka yaptığınız hiçbir çalışma yok.

Bizler sizin gibi değiliz.

Bizler sizin yaptıklarınızı yapmayarak bile sorunların çözümüne bir başlangıç sağlanabileceğini biliyoruz.

Bizler sorun çözme odaklıyız. 

Para kazanma ve kişisel kazanç sağlamak bizim amacımız değil..

Bu nedenlerden dolayı AYDINLIK TÜRSAB ekibi olarak TÜRSAB – Türkiye Seyahat Acentaları Genel Kurulu’na adaylığımızı açıklamak istiyorum.

Hepinizi Saygıyla sevgiyle selamlıyor ve AYDINLIK YARINLARDA buluşmak dileğimizi bir kez daha iletiyorum.'' dedi.

urfa çağdaş tursab yolsuzluk turizm
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı