Advert
Advert

‘Baba-oğulun kripto hesaplarında 205 milyon dolar’

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne milyonlarca Euro şüpheli para getirdiği için tutuklanan Selim Tayşi ve aynı adı taşıyan oğlu ile paralardan 2 milyon 100 bin Euro’yu teslim aldığı ileri sürülen Ökkeş Taş, yeniden mahkeme çıkarıldı. Baba ve oğulun kripto hesapların da 205 milyon dolar olduğu belirlendi.

‘Baba-oğulun kripto hesaplarında 205 milyon dolar’
‘Baba-oğulun kripto hesaplarında 205 milyon dolar’ Admin
Advert

Kıbrıs bu olayı konuşuyor

KKTC Emniyet Genel Müdürlüğü,Nisan 2022’den bugüne baba oğulun kripto para hesaplarında 205 milyon dolar para hareketi tespit edildiğini açıkladı.

Emniyetin titizlikle yaptığı araştırmada 205 milyon doların  farklı hesaplara dağıtıldığı ve miktarın iler ki günlerde daha da artabileceği söylendi.  

Zanlı Selim Tayşi’nin direktifi ile 2 kişinin daha ülkeye para getirdiğinin tespit edildiği de mahkemede aktarıldı.

Günlerdir geniş çaplı araştırma yürüten polis, zanlıların yalnızca KKTC’ye girişlerini değil, Türkiye’den çıkışlarını da mercek altına aldı.

Polis, zanlı Selim Tayşi’nin 14 milyon 640 bin 400 Euro, aynı ismi taşıyan oğlu Selim Tayşi’nin 10 milyon 660 bin Euro, başka bir şahsın ise zanlı 1’in direktifi ile 4 milyon 150 bin Euro’yu TC’de beyan etmelerine rağmen ülkeye beyansız getirdiklerini belirledi.

Polis, baba-oğul 2 zanlının da suç işlemek için ülkeye geldiğine dikkat çekti.

Mahkemede aktarılan olgular ışığında yargıç baba oğul iki zanlının 1 ayı geçmeyecek şekilde davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Diğer zanlı Ökkeş Taş ise 3’er KKTC vatandaşının 300’er bin TL kefalet senedi imzalası, 150 bin TL nakdi teminat yatırması, yurt dışına çıkışının yasaklanması, haftada 2 gün ispat-ı vücut yapması koşuluyla teminatla serbest kaldı.

urfa çağdaş kıbrıs kripto hesap para harekatı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı