Advert

Şanlıurfalı Kıck Boksçulardan Madalya yağmuru.

20- 27 Haziran 2022 tarihleri arasında Kocaeli’inde yapılan Kıck Boks Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Türkiye Şampiyonasında Urfalı Kıck Boksçular 5 Altın 1 Gümüş ve 3 Bronz Madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Şanlıurfalı Kıck Boksçulardan Madalya yağmuru.
Şanlıurfalı Kıck Boksçulardan Madalya yağmuru. Admin
Advert

Dereceye giren sporcular

Büyükler kategorisinde Emrah Yaşar, 86 Kg’de Türkiye 1. Faysal Sılıv, 51 kg’de Türkiye 1. Yıldırım Oğuz, 71 kg’de Türkiye 1. Mevlana Altuntaş, 81 Kg’de Türkiye 2.

Gençler Kategorisinde Fatma Nursev Akaltun, +70 Kg’de Türkiye 1. Fethi Gündüzalp, 54 Kg’de Türkiye 3. Elifnur Taş, 60 Kg’de Türkiye 3. Yıldızlar Kategorisinde Muhittin Akaltun, Türkiye 1. Hasan Mirhan Dilek, Türkiye 3. Minikler kategorisinde Hiranur Akaltun, Türkiye 3’sü oldular.

Emrah Yaşar, Yıldırım Oğuz ve Faysal Sılıv, İslam oyunları ve Avrupa Şampiyonasına, Fatma Nursev Akaltun, Dünya Şampiyonasına, Muhittin Akaltun, Dünya Kupasına, Mevlana Altuntaş, Avrupa Kupasına, Fethi Gündüzalp, Avrupa Oyunlarına ve Hasan Mirhan Dilek, Dünya Kupasına  gitmeye hak kazandılar.

Kıck Boks Milli Takım Teknik Direktörü ve İl Temsilcisi Murat Akaltun, Yaptığı açıklamada: Türkiye Şampiyonasına ekibimizle birlikte çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Çok şükür yaptığımız hummalı çalışmaların karşılığını 5 Altın 1 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazanarak aldık. 9 Sporcumuz İlimizi ve Ülkemizi Dünya, Avrupa, Dünya Oyunları, Avrupa Kupası ve Dünya Kupası Şampiyonalarında almış oldukları puanlar neticesinde temsil etme haklarını kazandılar. İnşallah Uluslararası şampiyonalardada İlimizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek şanlı bayrağımızı göndere çektirerek göğsümüzü kabartan bir başarıya imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Çünkü bu potansiyel sporcularımızda fazlasıyla mevcuttur. Yaklaşık 10 gün Kocaeli ilinde kaldığımız süre içerisinde Kocaeli Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Ahmet Karagöz, yönetim kurulu üyeleri ve Urfamızda yıllarca Güreş branşına çok ciddi emekleri olan Mehmet Tahir Özgeliş, Hocamıza bize göstermiş oldukları misafirperverlik, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim.”dedi

urfa çağdaş şanlıurfa kick boks şampiyona madalya
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı