Advert
Advert

Yörem Turizm Folklor Araştırma Derneği'nden Muhteşem Gece

Yörem Turizm Folklor Araştırma Derneği'nin, düzenlemiş olduğu ‘’unutmadıklarımız ve unutamadıklarımız’’ gecesinde, sergilenen halk oyunları gösterileri ile sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

Yörem Turizm Folklor Araştırma Derneği'nden Muhteşem Gece
Yörem Turizm Folklor Araştırma Derneği'nden Muhteşem Gece Admin
Advert

İstiklal marşı ve saygı duruşundan sonra, gecenin açılış konuşmasını yapan Sefer Aşıkoğlu; İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, Kültür Daire Başkanlığına, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’na, Tiyatrolar Müdürlüğüne ve Bakırköy Cem Vakfı yönetim kuruluna, çalışmalarına destek verdikleri için teşekkür etti. Aşıkoğlu, "Çocuklarımıza folklorunuzu ve halk oyunlarımızı sevdirerek, kültür zenginliğimizin farkında olmalarına destek olalım. Kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarıyla birlikte daha sağlıklı ve daha ahlaklı yetişmeleri için folklor sevgisini çocuklarımıza mutlaka anlatalım. Kültürüne, geleneklerine ve göreneklerine sahip olamayan ülkeler tarihten silinmeye mahkumdur.’’ dedi.

Sefer Aşıkoğlu daha sonra, ‘’Gecenin hazırlanmasında katkıda bulunan, Tülay Can (Y.K.Ü),Hediye GÖK (Y.K.Ü), Ali Aktan (Yörem kurucu üyesi ve ikinci Başkanı müzikolog Ali Aktan, Y.K.Ü), Selçuk Onat (İ.T.Ü.Ö.G), İbrahim Aymaz (İ.T.Ü.Ö.G) Halk oyunlar eğitmenleri, İlkay Sap, Uğur Bulut, Nuran Yuran, Koray Yurtseverer, Didar Ersan’a teşekkür ederek yerini folklorculara bıraktı.

Gecede, Türkiye’nin birçok yöresindeki oyunları başarıyla sergileyen folklorcular büyük alkış alırken, yaş ortalaması atmışın üstündeki kadın halk oyunları ekibi, sergiledikleri oyunlarla ayakta alkışlandı.