Advert

Dünya Gençlik Konseyin kültür ve sanat gecesi

Dünya Gençlik Konseyi kültür ve sanat ödülleri töreni muhteşem bir geceyle sahiplerini buldu. Gece de en iyi beste ödülü '' Taht Kurmuşsun Kalbime " nin söz yazarı Şemsettin Polat alırken, birçok sanatçı, yazar ve akademisyen de ödüle layık görüldü.

Dünya Gençlik Konseyin kültür ve sanat gecesi
Dünya Gençlik Konseyin kültür ve sanat gecesi Admin
Advert

Cem Karaca kültür ve sanat merkezinde düzenlenen törene çok sayıda davetli ve sanatçı katıldı. Gece de bir konuşma yapan Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep, sanata ve sanatçıya çok önem verdiklerini ve bunun için böylesi bir gece düzenlediklerini söyledi. Celep " Sanat bir toplumun en önemli damarıdır. Sanatçılar da öyledir. Bizler de Dünya Gençlik Konseyi olarak hem sanata hemde sanatçılara çok önem veriyoruz" dedi.

Törene ayrıca Yurt dışından Somali Eyalet valisi Mohamed Nur Siidii, Dünya Uygur Vakfı Başkanı Abdulresit Abdülhamit de katıldı.

Dünya Gençlik Konseyi Kültür ve sanat ödülleri gecesinin sunuculuğunu manken Selim Evcil yaparken, birçok siyasi parti liderleri de mesaj yolladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Aydınlık Demokrasi Partisi Genel Başkanı Erkan Deniz, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da mesaj yollayarak sanatçılara ve sanat severlere selamlarını ilettiler .

Geceye aynı zamanda Dünya Gençlik Konseyi yönetiminden Genel Başkan Vekili ve sözcüsü Mustafa Barış Durak,Genel Başkan yardımcısı Şemseddin Türkay,Denetleme Kurulu Başkanı Orhan Eyibil, Genel sekreter Abdullah Türkay de hazır bulundu.

Görsel Sanatlar yönetmeni ve sanatçısı Veysi Akkaya'ya ödülünü gazeteci ve yazar Mustafa Barış Durak verirken, söz yazarları Göksel Pesenpaten ve Hülya Şenkul'e ise Genel Başkan Hüseyin Celep verdi. Gece de ödüle layık görülen Avrupa'da karikatürler alanında birincilik elde eden Yrd.Doç.Dr Vehbi Altunçul ile eşi Yrd.Doç.Dr Havva Altunçul ödül aldılar.

Ödül alanlar arasında Gastronomi yazarı Talip Bayram, kaligrefi sanatçısı Fatma Çiçek Geyik, Mehmet Surkentli, Zorbey, Yeliz Akay,Serdal Kara, Songül Zar,Ercan Arda ve Ayson Karabağ oldu.

Gece de bir çok sanatçı da sahne alarak sanatseverlere müzik ziyafetinde bulundular. Ödül töreni sonrası tüm katılımcılar sahneye gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

urfa çağdaş kültür sanat ödül gecesi beste ödülü sanat ödülleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı