Advert
Advert

Vali Ayhan, Bozova’da

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ilçe temaslarına Bozova ile devam etti. Kurumları gezen ve vatandaşlarla buluşan Vali Ayhan, Atatürk Barajı’na da giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Ayhan, Bozova’da
Vali Ayhan, Bozova’da Admin
Advert

Vali Salih Ayhan, ilçe gezilerine kaldığı yerden devam ediyor. Göreve başladığı günden bu yana Suruç, Birecik, Halfeti, Akçakale ve Hilvan ilçelerine giderek hem kurumları gezen hem de vatandaşlarla bir araya gelen Vali Ayhan, Bozova’da da yoğun bir gün geçirdi.

İlçe ziyaretine ilk olarak Kaymakamlık ile başlayan Vali Ayhan; burada kurumsal çalışmalar hakkında bilgi alarak, Kıbrıs Gazilerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından gönderilen şeref madalyalarını takdim etti.

Ardından İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığı’na geçen Vali Ayhan, programını esnaf ziyaretleri ile sürdürdü. İlçe merkezinde esnafa ‘hayırlı işler’ temennisinde bulunan Vali Ayhan, çay ikramlarına eşlik ederek vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

Bozova Belediyesi ile sürdürdüğü temaslarında ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Ayhan, daha sonra şahit aileleri ve hane ziyaretlerinde bulundu. Çocuklarla yakından ilgilenen Vali Ayhan, şehit ve gazi ailelerinin diledikleri an kendilerine ulaşabileceğini belirterek, Bozova İlçe gezisine Atatürk Barajı ile devam etti.

DSİ 15. Bölge Müdürlüğü Atatürk Barajı İşletme Başmühendisliği’nden GAP ile ilgili ayrıntılı brifingalan ve akabinde enerji üretim tesislerini gezen Vali Ayhan, saha incelemelerinde Türkiye ve Avrupa'nın en büyük Baraj gölü olan Atatürk Barajı’nda tekne gezintisine katıldı. Vali Ayhan, yoğun geçen Bozova programını Atatürk Barajı tesisleri bünyesinde bulunan, balık popülasyonunun ve çeşitliliğinin artırılmasını hedefleyen Balık Üretim Çiftliklerini yerinde inceleyerek tamamladı.

urfa çağdaş bozova vali ayhan ziyaret şeref madalyası
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı