Advert

Hekimlerden iş bırakma eylemi

26/27 Mayıs'ta iş bırakma eylemi yapacak olan Hekim Birliği Sendikası kendilerini görmezden gelen, seslerinin duyulmasını engelleyen ulusal medya ya itirazını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla dile getirdi. Tehlikenin farkında değil misiniz? Bu feryadın duyurulmasına yardımcı olmamakta kararlı mısınız? Unutmayın ki bizler Sizlerin de hekimleriyiz. Sizler adına mücadele ediyor. 26/27 Mayısta sesimizi duyurmak için iş bırakıyoruz ama #yetmiyor.

Hekimlerden iş bırakma eylemi
Hekimlerden iş bırakma eylemi Admin
Advert

Uzun süredir hekimlik mesleği yavaşça sadece hekimlerin hissedebileceği şekilde erezyona uğratıldı. Performans sistemi, gelir adaletsizliğinin ve hekimlerin iş barışının bozulmasının adı oldu. Hastalarımızın en meşru hakkı olan doğru teşhis ve tedavi şansı mhrs’de 5 dk muayene uygulaması yapılarak ellerinden alındı. Suçsuz olduğumuz halde malpraktisten ceza yağdı. Hakarete uğradık, dövüldük ve hatta öldürüldük umursanmadı.

İşte bu yüzden Hekim Birliği sendikası olarak diğer hekim sendikalarıyla birlikte %90 katılımlı iş bırakma eylemleri yaptık fakat duyan olmadı.

26-27 Mayıs yine iş bırakma eylemlerimiz var .Sesimiz duyulana, taleplerimizin hem hekim hakkı hem hasta sağlığı için yapıldığını anlatana kadar da eylem yapmaya devam edeceğiz .Çığlığımıza kulak verin ve yarın ki eylemlerimizi duyurun.

ÇOK GEÇ OLMADAN SESİMİZE SES OLUN

Hekim Birliği Sendikası Üyeleri.

urfa çağdaş şanlıurfa hekim iş bırakma meslek sağlık
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı