Advert

Gel de çık şimdi işin içinden!

Ziraat Mühendisi Faik Toy, 1 kg buğday üretim maliyetinin artan girdilerden dolayı 6 liraya çıktığını bildirdi: Şimdi sıra satış fiyatlarında

Gel de çık şimdi işin içinden!
Gel de çık şimdi işin içinden! Admin
Advert

Urfamızda da buğday hasadına da az bir zaman kaldı. Bu yıl artan girdi maliyetlerinden dolayı 1 kg buğdayın çiftçiye üretim maliyeti de sürekli tartışma konusu oldu. Buğday üretim maliyeti, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin açıklayacağı buğday alım fiyatlarının da ana belirleyicisi olacağı için, sağlıklı bir maliyet hesabı çiftçinin emeğinin karşılığını alabilmesi için hayati önem taşıyor.

BUĞDAY MALİYET HESABI

Ziraat mühendisi Faik Toy, artan girdi maliyetlerine göre dönem dönem buğday ve arpanın maliyet hesabını yaparak, sektörü bilgilendirdi..

Toy, son yaptığı maliyet hesabına göre, 1 kg buğdayın üretim maliyetinin artan girdi maliyetlerinden dolayı 6 liraya çıktığını ifade etti.

Toy, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Buğdayın 1 kg üretim maliyeti 2,5TL’den 4,5TL’ye çıktı önlem alın dedim kimse oralı olmadı, 5TL’ye çıktı iş kötüye gidiyor dedim yine tık çıkmadı, 5,5TL oldu dedim yine ses çıkmadı ve finalde rekor artışla maliyet 6TL ye çıktı. Şimdi sıra satış fiyatında, haydi çıkın işin içinden" dedi.

urfa çağdaş şanlıurfa buğday maliyet satış fiyatı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı