Advert

ADP’den Kaftancıoğlu açıklaması

Aydınlık Demokrasi Partisi, CHP İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen ceza ile ilgili bir açıklama yaptı. Genel Başkan Erkan Deniz, hukukun üstünlüğü ve asıl tartışmanın hukukçular tarafından yapılması gerektiğini söyledi.

ADP’den Kaftancıoğlu açıklaması
ADP’den Kaftancıoğlu açıklaması Admin
Advert

Aydınlık Demokrasi Partisi Genel Başkanı Erkan Deniz, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 3 davadan aldığı cezaları onanması ile ilgili bir açıklama yaptı. Deniz , kararın siyasi bir yanının olmadığını söyleyerek "

Hukukun üstünlüğü. Yargıtayın vermiş olduğu kararın tartışılmasını hukukçuların yapması gerekiyor diye düşünüyoruz. Ayrıca bu mahkeme kararı değil yargıtayın tasarrufudur siyaset yasağı. İlerki zamanda herşey daha netleşecektir "dedi.

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 3 davadan aldığı cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu’na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu.

Kaftancıoğlu’nun sosyal medya paylaşımları nedeniyle ”kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret”, ”Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” ve ”Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlarından verilen cezaları onandı.

urfa çağdaş adp demokrasi chp il başkanı canan kaftancıoğlu hukuk
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı