Advert

İl Sağlık Müdürü Gülüm den anlamlı ziyaret.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm,21-28 Nisan Ebeler Haftası Kutlama Programı kapsamında Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Ebeleri çalıştıkları servislerinde ziyaret ederek Ebeler haftasını kutladı.

İl Sağlık Müdürü Gülüm den anlamlı ziyaret.
İl Sağlık Müdürü Gülüm den anlamlı ziyaret. Admin
Advert

Şanlıurfa’da 'da her yıl yaklaşık 40 bin hamilelik gerçekleşirken, doğumların yüzde 69’u Normal doğum yüzde 31’i Sezaryan ile olmakladır. Doğumların çoğuna ebelerin katkıları olmaktadır.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ahmet Kaya ve Hastane yöneticileri ile birlikte Doğum servisleri ve doğumhaneyi gezerek, Ebeler tarafından kendi imkânları ile çekilen bebek resimlerinden oluşan fotoğraf sergisini gezdi. Toplam doğurganlık hızının en yüksek olduğu il Şanlıurfa’da yaptıkları özverili çalışmalar nedeniyle kendilerine teşekkür ederek ebelere karanfil verdi, Ebeler haftalarını kutladı.

İl genel 9 bin 154 sağlık çalışanın bulunduğunu,1011 ebenin hizmet verdiğini belirten İl Sağlık Müdürü İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Ebeliğin sağlık meslekleri arasında tarihi en eski, işlev yönünden en önemlisidir, Bireyin en temel hakkı olan sağlıklı yaşam hakkını doğumdan itibaren sağlayan ebelerimiz, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası anne ve bebek bakımını üstlenerek, son derece önemli bir görevi ifa etmektedirler. Annelerin hem kendi sağlıkları hem de çocuk gelişimi konularında bilinçlenmelerine vesile olan ebelerimiz, bu yönleriyle toplum sağlığı açısından da son derece büyük bir sorumluluk üstlenmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez unsuru olan ebelerimizin 21-28 Nisan Ebeler Haftasını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından organize edilen iftar programına katılarak sağlık çalışanları ile sohbet ederek birlikte iftarını açtı. İftar programına Şanlıurfa İl sağlık Müdürlüğü Hizmet başkanları ve Başkan yardımcıları da katıldı.

urfa çağdaş şanlıurfa sağlık hastane sağlık çalışanı çalışan ebeler
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı