Advert
Advert

HRÜ, Dünyanın En İyi Bitki Bilimi ve Tarla Bilimi Üniversiteleri Arasında Yer Almayı Başardı

Dünyanın en çok atıf alan ve H endeksi en yüksek olan üniversiteler listesi yayımlandı.

HRÜ, Dünyanın En İyi Bitki Bilimi ve Tarla Bilimi Üniversiteleri Arasında Yer Almayı Başardı
HRÜ, Dünyanın En İyi Bitki Bilimi ve Tarla Bilimi Üniversiteleri Arasında Yer Almayı Başardı Admin
Advert

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi, ‘research.com'da2022 Google Scholar açık profillerine göre‘En İyi Bitki Bilimi ve Tarla Bilimi Üniversiteleri’H indeksi ve atıf sayısına göre 303. sıralamada yerini aldı.

Son yıllarda yapılan köklü değişimler veproje odaklı çalışmalarıyla hep gündemde yer alan Harran Üniversitesi, dünyada ve Türkiye’de önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

2014 yılından bu yana bilimsel katkılar konusunda güvenilir veriler sağlayan önde gelen platformlarından biri olan Research.com, dünyanın en prestijli değerlendirme kurumları arasında görülmektedir.  Bilgisayar, yer bilimleri, tıp, biyoloji, veterinerlik, matematik gibi birçok farklı disiplinlerde dünyada bulunan üniversitelerin ve araştırıcıların performanslarını sıralayan “research.com”un 2022 yılı için yapmış olduğu sıralamada Harran Üniversitesi, Bitki Bilimi ve Agronomy alanında, dünyada ve Türkiye’de birçok köklü üniversiteleri de geride bırakarak 303. sırada yerini almayı başardı.

Türkiye’den sadece 4 üniversitenin yer aldığı listede, Harran Üniversitesi 4 üniversitenin içerisinde yerini aldı

Üniversitelerin sıralaması, h-endeksi ve bibliyometrik göstergelere dayanmaktadır. Sıralama süreci, Google Scholar ve Microsoft Academic Graph'tan 166.880 araştırmacı profilinin ayrıntılı bir incelemesi ile gerçekleşiyor.

Bitki Bilimi ve Tarım Bilimi disiplini için 2.575'in üzerinde profil incelenmiştir. 594'ten fazla kurum ve bağlantıdan bilim adamları analiz edilmiştir.

urfa çağdaş şanlıurfa harran üniversitesi dijital tarım tarla bilimi bitki bilimi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı