Advert
Advert

Başkan Peltek “Sigorta prim işveren hissesi teşviki uzatılmalı”

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, yazılı bir açıklama yaparak, 31.12.2021 tarihinde sona eren Sosyo - Gelişmişlik endeksi düşük illerde üretim ve istihdam imkânlarının arttırılması için verilen, İlave 6 puanlık sigorta primi işveren hissesi teşvikinin uzatılmasını talep etti.

Başkan Peltek “Sigorta prim işveren hissesi teşviki uzatılmalı”
Başkan Peltek “Sigorta prim işveren hissesi teşviki uzatılmalı” Admin
Advert

Başkan Peltek yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “29.05.2013 tarihli 6486 Sayılı Kanunla yürürlüğe giren ve Şanlıurfa’nın da yer aldığı Sosyo - Gelişmişlik endeksi düşük illerde üretim ve istihdam imkânlarının arttırılması için verilen İlave 6 puanlık sigorta primi işveren hissesi teşviki 31.12.2021 tarihinde sona erdi.Uzatma yetkisiCumhurbaşkanlığı’na bırakılan İlave 6 puanlık teşvik içinCumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan işverenleri sevindirecek bir haber bekliyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensiplerinde yayınlayacak olan bir kararnameyle teşviki uzatma yetkisini kullanması, ülkemizde enflasyon, asgari ücret, akaryakıt ve hammadde zamlarıyla zor günler geçiren işverenler içinönemli bir destek olacaktır.

Bu minvalde, 6 Puanlık Sigorta Primi işveren hissesi desteği 2022 yılında uygulanan olan 5.004,00 TL asgari ücrete göre hesaplandığında özel sektör işyerlerinde 1 işçi için 300,24 TL. Tutarındadır.  2022 yılında istihdamı ve üretimi artırmak ve işten çıkarmaların önüne geçmek için İlave 6 puanlık sigorta primi işveren hissesi teşvikinin uzatılması elzemdir. Bu durum,işverenleri rahatlatacak ve üretim maliyetlerine yansıyarak vatandaşayarar sağlayacaktır.” İfadelerini kullandı.

urfa çağdaş şanlıurfa sigorta teşvik prim uzatma
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı