Advert
Advert

Türkiye Gençlik Partisi kuruluyor

Yıllardır Dünya Gençlik Konseyi olarak faaliyet gösteren Türkiye'nin en büyük gençlik oluşumu olan Konsey artık partileşiyor. Türkiye Gençlik Partisi olarak kuruluşu İç İşleri Bakanlığına sunulacak Parti'nin tüzüğünde dil din ırk ayrımı olmaksızın bir genç ülke için tek çatı altında toplanılacak.

Türkiye Gençlik Partisi kuruluyor
Türkiye Gençlik Partisi kuruluyor Admin
Advert

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkan vekili ve yardımcısı Şanlıurfalı  Mustafa Barış Durak, uzun uğraşlar sonucu ve ziyaretlerde sonucu böyle bir karar aldıklarını söyledi. Genel Başkan Hüseyin Celep başkanlığında toplanan merkez karar yürütme kurulu ile birlikte üyelerin de tam desteklediği parti projesinde parti tüzüğünün hazırlandığını belirtti.

Geleceğin Türkiyesi için yola çıktıklarını ve ülkeyi ileri ferah barış içinde bir ülke yapacaklarını söyleyen Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkan vekili ve yardımcısı Mustafa Barış Durak artık söz gençler de olduğunun altını çizdi .

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlenen bilgilere göre, geçen yıl itibarıyla 15-24 yaş grubundaki genç nüfus 12 milyon 955 bin 672 kişi olarak hesaplandı. Bu, Türkiye'nin toplam nüfusunun yüzde 15,6'sına karşılık geldi. Bugün itibariyle de genç nüfusun 20 milyona dayandığını dile getiren Durak , Türkiye genelinde hızla üye kayıtlarına başlanacağını söyledi. Durak " Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep beyin talimatıyla partileşme kararı aldık. Yıllardır saha da olduğumuz için hem gençlerin hemde ülkenin tüm sorunlarını çok iyi biliyoruz. Gençler artık siyasette olmalı ve tüm sorunların üstesinden gelmelidir " dedi .

Gençler artık siyasette yerini almak istiyor

Avusturya'da yapılan genel seçimlerde çoğunluk oyunu kazanarak başbakan olan 31 yaşındaki Sebastian Kurz, dünyanın en genç liderleri arasına girdi. Kurz'un listeye katılımından sonra dünyanın dört bir tarafından liderin bulunduğu "genç liderler" listesi güncel halini aldı. Liste de ise Türkiye'den hiç bir genç yer almadı.

urfa çağdaş şanlıurfa gençlik partisi siyaset gençler
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı