Advert
Advert

Kitabının Gelirini Çocuklara Bağışladı

Diyarbakırlı Yazar ve Şair Devran Sinanoğlu, yazarlığının 10’ncu yılında 2’nci baskısı yapan ‘Sur Halkı Kralı’ kitabının gelirini sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklara bağışladı.

Kitabının Gelirini Çocuklara Bağışladı
Kitabının Gelirini Çocuklara Bağışladı Admin
Advert

Diyarbakırlı Yazar ve Şair Devran Sinanoğlu’nun, 10’ncu kitabı ‘Sur Halkı Kralı’ 2’nci baskı yaptı. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de destek veren Sinanoğlu, kitabının gelirini çocuklara bağışladı.

Yazarlık serüvenine 2011 yılında başlayan Devran Sinanoğlu 10’ncu kitabı olan ‘Sur Halkı Kralı’nın ikinci baskı yapmasının kendisini son derece memnun ettiğini ve kitaptan elde edeceği geliri, ‘Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız’ projesine bağışladığını söyledi.

Bir süre önce bazı gönüllü arkadaşlarıyla birlikte başlattıkları proje kapsamında şimdiye kadar 30 köy okulunun kütüphane ihtiyacını karşıladıklarını ve hedeflerinin 100 köye ulaşmak olduğunu anlatan Sinanoğlu, şöyle dedi:

“Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız’ projemize yoğun ilgi var. 30 köy okulundaki öğrencilerimizi 22 bin 470 kitapla buluşturduk. Bizlere gelen kitapları yaş aralığına göre ayırıyoruz. Sonra idareciler ile iletişime geçip, öğrenci sayısına göre kitap götürüyoruz.”

KAYNAK KİTAP VE KIRTASİYE MALZEMESİ

Sinanoğlu, okullara sadece çocuk kitapları götürmediklerini de belirterek, “Test, yardımcı kaynak kitapları da götürüyoruz. Ağırlığımız daha çok ilk ve ortaokuldaki kardeşlerimize yöneliktir. Onlara öykü ve masal kitaplarının yanı sıra zaman zamanda defter, silgi, kalem, çanta vs. gibi kırtasiye ürünleri de götürüyoruz. Bu destekleri yaparken hiç bir öğrenciyi maddi durumu iyi veya kötü diye ayırmıyoruz. Çünkü birine verseniz, diğerine vermeseniz bu olmaz. Çocuk kendini dışlanmış hisseder, psikolojik olarak kötü olur. Bu hassasiyetleri de göz ardı etmeden yardımlarımıza devam ediyoruz” dedi.

HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Kendilerine destek olan tüm hayırseverlere, öğrenci ve veliler adına çok teşekkür ettiğini ifade eden Sinanoğlu, “Bize yardım edenlerden kesinlikle para kabul etmiyoruz. Yardımda bulunmak isteyen arkadaşlarımız bize kitap veya kırtasiye ürünleri alsınlar yeterli. Bu proje de herkesin yardımına ihtiyacımız var” diye konuştu.

Sinanoğlu, Sur Halkı Kralı kitabının 2’nci baskı yaptığını da anımsatarak, kitaptan elde edeceği geliri projelere aktaracağını, dolayısıyla ne kadar çok baskı yapılırsa projeye daha fazla kaynat aktarılacağını sözlerine ekledi.

Yazar ve Devran Sinanoğlu’nun bugüne kadar yayınlanmış eserleri ise şunlar:

1-Sur Halkı Kralı 2. Baskı

2-Aşkın Piri 2. Baskı

3-Aşkın Sultanı Abdulkadir-i Geylani

4-Aşkın Yaratılışı “Hz. Âdem”

5-İlk Duygular

6-Tövbe

7-Yağmurun Gözyaşları

8-Damla

9-Aşkın Pirinden Özlü Sözler

10-Kaplumbağanın Zaferi

urfa çağdaş şanlıurfa yazar kitap geliri sur halkı kralı devran sinanoğlu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı